Můj blog

Zde sdílím moje postřehy, přepisy konstelací a to co jsem jsem sama prožila, pochopila a o co bych se s vámi ráda podělila.

2019 – hojnost pro všechny ?

 

 

Tak jako každoročně i letos mi nedala zvědavost a spolu s Michalem jsme nahlédli  pod pokličku  roku 2019. Jaká polévka se tedy pro nás vaří?

Pokračování článku..

Kniha Smysluplné vztahy

S hrdostí vám představuji knihu Michala Bartoše. Troufám si říct, že je to ojedinělý manuál o tom jak zlepšit vztah k sobě, tím pádem mít možnost prožívat ve svém životě smysluplné partnerské i pracovní vztahy. Na kapitolách o partnerství a vztahu k sobě jsem spolupracovala. V současné době už neposkytuji individuální konzultace v takové míře  jako dříve.  věcí, které považuji za základ a které mě vyčerpávali opakovat, je vloženo v této knize. Doporučuji ji i v případě kdy se ke mě chystáte. Určitě ušetříme spoustu času tím ,že budete připraveni jít hned od začátku více do hloubky.

Knihu lze objednávat na  https://www.smysluplnevztahy.cz

Ať se vám líbí

Míša Freyová

 

Partner mého levelu

Pocit štěstí a naplnění našeho lidského druhu stojí z velké části na tom, jestli cítíme a navenek projevujeme svoji přirozenost, své talenty.  Jestli cítíme, že jsme na svém místě a můžeme cítit to velké- JÁ JSEM.

Další věcí, která se podílí na našem pocitu štěstí, je pocit přijetí v rámci společenství a partnerského vztahu. Jsme párový druh. Když půjdeme pod všechny vrstvy, tato potřeba je vlastní každému z nás. Již před naším narozením jsme v bříšku matky cítili symbiózu a tato potřeba je v nás takto otištěna.

Zároveň to ale platí, že nikdo, ale skutečně nikdo nás nemůže učinit šťastným. Můžete druhým vytvořit maximálně ideální podmínky, ale i tak je věcí svobodné volby jedince, zda si tento pocit štěstí umožní prožívat či ne. Když to shrnu, znamená to:

ŽÍT SÁM SEBE PO BOKU PARTNERA, SE KTERÝM MOJE PŘIROZENOST LADÍ. 

To asi dává smysl všem a snad všichni si tohle přejí. Tak proč je ve skutečnosti tak málo párů, které to žijí?

Většina lidí ještě totiž pořád věří tomu, že pro spokojené partnerství je třeba dělat hodně kompromisů, slevit ze svých požadavků. Věří tomu, že když udělají pro partnera tohle a tohle, bude to jednou fungovat. Nebude. Pro mě je kompromis sprosté slovo. Znamená to, že nakonec není spokojený ani jeden.

Co tedy funguje?

Abychom mohli být sami sebou po boku svého partnera, musíte být s tím, se kterým to PŘIROZENĚ jde. Pokračování článku..

Duše domova I.

Naše domy, byty, kanceláře jako místa, kde tvoříme, odpočíváme, pracujeme, mají svou hmotnou formu, kterou vnímáme a se kterou pracujeme. Vedle toho tvoří i obsah – energetickou formu, která je vyplňuje.  Ta spoluutváří pocit, který v daných prostorách máme.

Na tomto obsahu se nezanedbatelnou měrou podílí záměr, se kterým prostor byl utvořen, vystaven.

To se většinou vědomě neřeší a prostory tak naplňují původní ať už vědomé či nevědomé nastavení jejich stavitelů.  Pokračování článku..

Zastavme ty kulky

Jsou situace, kdy jen s láskou opravdu nevystačíme. Jak se postavit za sebe a přitom nevytvářet boj?

Klíč je v tom, že změníme úhel pohledu na situaci, na člověka se kterým máme problém. Být přítomen v situaci a zároveň vidět vyšší rozměr toho co se děje. Pokračování článku..

Český čas vánoční a jeho potenciál

I když to tak nevypadá, to jak již řadu let prožíváme Vánoce tady v Čechách, je dobrým startem pro náš vývoj.

Máme možnost zažívat každým rokem čím dál tím větší formální hojnost.  Výzdoba ještě nádhernější, pochutiny na vánočních stolech ještě rafinovanější, dárky luxusnější.  Alespoň jednou do roka si zkoušíme naplnit představu o hojnosti a naplnění. Dokonalá domácnost, vše je krásné, uklizené. Budeme-li, ale k sobě upřímní, zázrak se nekoná. Pokračování článku..

Poselství zimního slunovratu 2017

Před lety jsme se spolu s Vojtou Franče ptali na význam zimního slunovratu a vánočního času. Uběhl čas, vše se rychle mění a my také. Napadlo mě se znovu poptat na aktuální vibraci letošního slunovratu. Zde je přepis poselství, které jsem viděla a vyslechla.

Kdyby šlo shrnout téma času zimního slunovratu 2017 v jedno slovo,  bylo by to VYSTŘÍZLIVĚNÍ.  Jako lidstvo jsme urazili dlouhou cestu. Pravděpodobně jsme již prošli mnoha důležitými zkušenostmi a nyní se po nás žádá DOSPĚLOST bez berliček zvenčí. Zároveň je to vyjádření velké důvěry v nás, že už na to máme. Pokračování článku..

Pohádka o ledové královně a jejích mužích

Dnes jsem se rozhodla popsat vztahové modely a jejich dynamiku, ve kterých figuruje žena coby ledová královna. Tou je myšlena žena, která se jeví jako chladná, nedostupná, pyšná, náročná.  Z řad mužů jsou tímto typem ženy fascinováni v zásadě dva druhy mužů – „ctitelé“ nebo „léčitelé“.

  „Ctitelé“ jsou fascinováni její ledovou krásou a jsou vždy připraveni být jí po ruce, postarat se, vyhovět jejím náročným požadavkům. Nevadí jim ani ledové arogantní střely, které na jejich adresu občas vysílá. Často to bývají ochotní kolegové na telefonu, věční kamarádi,kteří vlastně nikdy nejsou dostatečně dobří, aby byli „připuštěni“, ale ve chvíli kdy se něco potřebuje, jsou dobří. Ledové královny lze vidět i v partnerském vztahu. Pokračování článku..

Můj dům, můj hrad?

Ať už tomu věříme či naopak, na kvalitu našeho bydlení mají vliv určité okem neviditelné vlivy. Jsou energetické zákonitosti, o kterých je lepší vědět, počítat s nimi a tím si zlepšit kvalitu bydlení. Součástí mé práce je i energetická očista prostor a jejich následná harmonizace. Věřím, že o získané vědění se máme dělit a inspirovat druhé, abychom mohli náš svět a kvalitu našeho života dále rozvíjet. Přeji příjemné počtení.Jedním z faktorů, který má velký vliv na to, jak se v místě našeho bydliště cítíme, je to jaký vlastnický vztah k námi obývanému prostoru máme. Je jedno, jestli jsme majiteli nemovitosti zapsanými v katastru, ale je důležité, jak to cítíme. Jestli se cítíme doma být pány tohoto prostoru, energie místa nás podporuje a jde za námi. Velmi často se ve své praxi ovšem setkávám s tím, že obyvatelé toto nemají vyjasněno a energie bytu či domu jde za tím, který to má jasné i když k nemovitosti nemá jakékoli právo.
Pokračování článku..

Konec českých = slabých mužů! Silní jste dost!

Během posledního víkendového semináře na téma harmonizace mužského a ženského principu v nás, se objevilo téma „slabých“ mužů a „silných“ žen. Byť šlo o individuální zakázku, ukázalo se, že dynamika těchto vztahů, příčiny a zaléčení popisují velmi častý „český“ model vztahů a lze tyto informace vztáhnout obecně.

Možná vás překvapí, že čeští muži, které nazýváme slabými, jsou ve skutečnosti zdraví, mají síly dost. To co jim chybí, rozhodně není síla.  Co tedy?

Dynamiku vztahu „silné“ ženy a „slabého“ muže všichni dobře známe. Žena, na které všechny povinnosti a zodpovědnost stojí, udřeně určuje směr bytí rodiny či vztahu. Muže si neváží, sexuální kontakt je z povinnosti, aby byl klid. Muž, který ji vlastně nesnáší, ale ve vztahu zůstává. Prostě BABOCHLAP a SULC se našli. Pokračování článku..

Medicína pro lidstvo: Důvěra v mužský princip

V  tomto čase je hodně aktuální téma sebepřijetí a v posledních týdnech se mi ukázalo, jak to souvisí s aktuálním krokem, kterým by lidstvo mělo,  doufejme v blízké době procházet.Tímto krokem je SPOLUPRÁCE MUŽŮ A ŽEN.
Než, ale budeme moci opravdu spolupracovat navenek- muži a ženy, tak tato spolupráce musí proběhnout mezi ženským a mužským principem v nás.

Ženský princip v nás je ta princezna, za jejíž sny se má mužský princip (její muž) postavit a zrealizovat je navenek.

Zní to krásně, ale problémem je, že většina lidí nemá spojení se svými bytostnými přáními, protože nevěří v možnost jejich realizace. Pokračování článku..

Bolest kukaččích dětí

Kukaččí děti – děti, které mají nepřiznaného biologického otce. „No a co ?“ řeknete si „Vždyť jde hlavně o to, kdo ho a jak vychovává. “ Z hlediska mysli, je to srozumitelné, ale skutečné důsledky mohou poznamenat celý život dotyčného.Představte si, že se narodíte do rodiny, kde vám všichni říkají – to je máma, to je táta. A vy odmalička cítíte, že je v rodině něco jinak, než celé okolí skálopevně tvrdí. Nevíte samozřejmě co je jinak a o to je to horší. Velcí mají opakovaně pravdu ve spoustě věcech, mají vás rádi, tak asi mají pravdu oni. Úplně přestanete věřit svému instinktivnímu a intuitivnímu vedení a nezbývá než se spolehnout na svou mysl a ověřené pravdy druhých. Jim věříte víc, než sami sobě. Ano, my rodiče občas dětem neříkáme pravdu, ale tady se to týká jejich bytostného základu, ze kterého jsou utkány.

Téma nedůvěry v sebe je znásobeno tím, že nemůžete čerpat z energetické ochrany a Pokračování článku..

1. stránka z 3123
Kontakt