Můj blog

Zde sdílím moje postřehy, přepisy konstelací a to co jsem jsem sama prožila, pochopila a o co bych se s vámi ráda podělila.

Duše domova I.

Naše domy, byty, kanceláře jako místa, kde tvoříme, odpočíváme, pracujeme, mají svou hmotnou formu, kterou vnímáme a se kterou pracujeme. Vedle toho tvoří i obsah – energetickou formu, která je vyplňuje.  Ta spoluutváří pocit, který v daných prostorách máme.

Na tomto obsahu se nezanedbatelnou měrou podílí záměr, se kterým prostor byl utvořen, vystaven.

To se většinou vědomě neřeší a prostory tak naplňují původní ať už vědomé či nevědomé nastavení jejich stavitelů.  Pokračování článku..

Zastavme ty kulky

Jsou situace, kdy jen s láskou opravdu nevystačíme. Jak se postavit za sebe a přitom nevytvářet boj?

Klíč je v tom, že změníme úhel pohledu na situaci, na člověka se kterým máme problém. Být přítomen v situaci a zároveň vidět vyšší rozměr toho co se děje. Pokračování článku..

Český čas vánoční a jeho potenciál

I když to tak nevypadá, to jak již řadu let prožíváme Vánoce tady v Čechách, je dobrým startem pro náš vývoj.

Máme možnost zažívat každým rokem čím dál tím větší formální hojnost.  Výzdoba ještě nádhernější, pochutiny na vánočních stolech ještě rafinovanější, dárky luxusnější.  Alespoň jednou do roka si zkoušíme naplnit představu o hojnosti a naplnění. Dokonalá domácnost, vše je krásné, uklizené. Budeme-li, ale k sobě upřímní, zázrak se nekoná. Pokračování článku..

Poselství zimního slunovratu 2017

Před lety jsme se spolu s Vojtou Franče ptali na význam zimního slunovratu a vánočního času. Uběhl čas, vše se rychle mění a my také. Napadlo mě se znovu poptat na aktuální vibraci letošního slunovratu. Zde je přepis poselství, které jsem viděla a vyslechla.

Kdyby šlo shrnout téma času zimního slunovratu 2017 v jedno slovo,  bylo by to VYSTŘÍZLIVĚNÍ.  Jako lidstvo jsme urazili dlouhou cestu. Pravděpodobně jsme již prošli mnoha důležitými zkušenostmi a nyní se po nás žádá DOSPĚLOST bez berliček zvenčí. Zároveň je to vyjádření velké důvěry v nás, že už na to máme. Pokračování článku..

Pohádka o ledové královně a jejích mužích

Dnes jsem se rozhodla popsat vztahové modely a jejich dynamiku, ve kterých figuruje žena coby ledová královna. Tou je myšlena žena, která se jeví jako chladná, nedostupná, pyšná, náročná.  Z řad mužů jsou tímto typem ženy fascinováni v zásadě dva druhy mužů – „ctitelé“ nebo „léčitelé“.

  „Ctitelé“ jsou fascinováni její ledovou krásou a jsou vždy připraveni být jí po ruce, postarat se, vyhovět jejím náročným požadavkům. Nevadí jim ani ledové arogantní střely, které na jejich adresu občas vysílá. Často to bývají ochotní kolegové na telefonu, věční kamarádi,kteří vlastně nikdy nejsou dostatečně dobří, aby byli „připuštěni“, ale ve chvíli kdy se něco potřebuje, jsou dobří. Ledové královny lze vidět i v partnerském vztahu. Pokračování článku..

Můj dům, můj hrad?

Ať už tomu věříme či naopak, na kvalitu našeho bydlení mají vliv určité okem neviditelné vlivy. Jsou energetické zákonitosti, o kterých je lepší vědět, počítat s nimi a tím si zlepšit kvalitu bydlení. Součástí mé práce je i energetická očista prostor a jejich následná harmonizace. Věřím, že o získané vědění se máme dělit a inspirovat druhé, abychom mohli náš svět a kvalitu našeho života dále rozvíjet. Přeji příjemné počtení.Jedním z faktorů, který má velký vliv na to, jak se v místě našeho bydliště cítíme, je to jaký vlastnický vztah k námi obývanému prostoru máme. Je jedno, jestli jsme majiteli nemovitosti zapsanými v katastru, ale je důležité, jak to cítíme. Jestli se cítíme doma být pány tohoto prostoru, energie místa nás podporuje a jde za námi. Velmi často se ve své praxi ovšem setkávám s tím, že obyvatelé toto nemají vyjasněno a energie bytu či domu jde za tím, který to má jasné i když k nemovitosti nemá jakékoli právo.
Pokračování článku..

Konec českých = slabých mužů! Silní jste dost!

Během posledního víkendového semináře na téma harmonizace mužského a ženského principu v nás, se objevilo téma „slabých“ mužů a „silných“ žen. Byť šlo o individuální zakázku, ukázalo se, že dynamika těchto vztahů, příčiny a zaléčení popisují velmi častý „český“ model vztahů a lze tyto informace vztáhnout obecně.

Možná vás překvapí, že čeští muži, které nazýváme slabými, jsou ve skutečnosti zdraví, mají síly dost. To co jim chybí, rozhodně není síla.  Co tedy?

Dynamiku vztahu „silné“ ženy a „slabého“ muže všichni dobře známe. Žena, na které všechny povinnosti a zodpovědnost stojí, udřeně určuje směr bytí rodiny či vztahu. Muže si neváží, sexuální kontakt je z povinnosti, aby byl klid. Muž, který ji vlastně nesnáší, ale ve vztahu zůstává. Prostě BABOCHLAP a SULC se našli. Pokračování článku..

Medicína pro lidstvo: Důvěra v mužský princip

V  tomto čase je hodně aktuální téma sebepřijetí a v posledních týdnech se mi ukázalo, jak to souvisí s aktuálním krokem, kterým by lidstvo mělo,  doufejme v blízké době procházet.Tímto krokem je SPOLUPRÁCE MUŽŮ A ŽEN.
Než, ale budeme moci opravdu spolupracovat navenek- muži a ženy, tak tato spolupráce musí proběhnout mezi ženským a mužským principem v nás.

Ženský princip v nás je ta princezna, za jejíž sny se má mužský princip (její muž) postavit a zrealizovat je navenek.

Zní to krásně, ale problémem je, že většina lidí nemá spojení se svými bytostnými přáními, protože nevěří v možnost jejich realizace. Pokračování článku..

Bolest kukaččích dětí

Kukaččí děti – děti, které mají nepřiznaného biologického otce. „No a co ?“ řeknete si „Vždyť jde hlavně o to, kdo ho a jak vychovává. “ Z hlediska mysli, je to srozumitelné, ale skutečné důsledky mohou poznamenat celý život dotyčného.Představte si, že se narodíte do rodiny, kde vám všichni říkají – to je máma, to je táta. A vy odmalička cítíte, že je v rodině něco jinak, než celé okolí skálopevně tvrdí. Nevíte samozřejmě co je jinak a o to je to horší. Velcí mají opakovaně pravdu ve spoustě věcech, mají vás rádi, tak asi mají pravdu oni. Úplně přestanete věřit svému instinktivnímu a intuitivnímu vedení a nezbývá než se spolehnout na svou mysl a ověřené pravdy druhých. Jim věříte víc, než sami sobě. Ano, my rodiče občas dětem neříkáme pravdu, ale tady se to týká jejich bytostného základu, ze kterého jsou utkány.

Téma nedůvěry v sebe je znásobeno tím, že nemůžete čerpat z energetické ochrany a Pokračování článku..

Nemůžu odejít, protože ho (ji) miluju

Možná jste to taky někdy prožili. Už to neklape,  vztah vám víc bere, než dává. Víte to, ale když si pohlédnete do očí a vnímáte tu velkou lásku, nemůžete si pomoct a znovu naskakujete do  prožívání společného a znovu to  stejně nakonec naráží na nesoulad.  Přitom celá vaše bytost vás táhne už jiným směrem.

Ano, i já to prožila a dělím se teď s vámi o to, co pomohlo mě. Pokračování článku..

Jak poznat pana Božského a tu Pravou ?

Nedávno jsem měla na sezení klientku, která se bála úplně se při sexu pustit – otevřít se vášni, slasti. Měla strach se muži takto odevzdat.  Když jsem se mimo jiné pro ni ptala „ Jak poznat muže, kterému je bezpečné odevzdat ?“, dostala jsem stručný jednoduchý návod platný obecně, tak se s vámi o to chci podělit.

Důležité jsou , aby potenciální partner , partnerka naplňovali tři níže uvedené kriteria: Pokračování článku..

Jaké vztahy žijeme? Ležatou osmičku nebo spirálu?

V tomto roce si ve svém životě hodně řeším téma sebelásky a „chodí „ mi k tomu hodně informací osobně i přes zpracovávaná témata u klientů. Ráda bych se s vámi  podělila o tuto inspiraci.Jedním z těchto vjemů byl obraz dělení vztahů na tyto:

Většinový typ vztahů charakterizuje LEŽATÁ OSMIČKA –  do nekonečna.

Tendence znovu opakovat ty samé, nefungující nebo neuspokojivé modely.  Snažit se z druhých dostat lásku, přijetí , pozornost různými způsoby – zavděčováním se, kontrolou, manipulací, službou, vzdorem, destrukcí a sebedestrukcí. Pokoušet se skrze druhé vyřešit si pocit nedostatku prožitého v dětství, dokompletovat se, sebepotvrdit se. A následně nás zkušenosti znovu konfrontují s těmito pocity nedostatku a jen nás utvrzují v tom, že to nefunguje i nadále. Doživotně si řešíme a přehráváme mamku a taťku. Pomáháme těm mužům, zachraňujeme ty ženy a čekáme na to, co tam nikdy nebylo. Donekonečna chodíme do stejného prázdného krámu poptávat zda už nedostali zboží. Posléze máme sklon rezignovat na naše potřeby a místo naplnění ve vztazích hledáme aspoň klid a jsme rádi, že se vlastně máme lépe než Marie nebo Pepa. Nenaplněnost zaplácávají nákupy, dramata ať už osobní, telenovelové či bulvární. V esokruzích se to řeší tím, že je potřeba čistit , čistit, čistit- jeden aspekt za druhým , které nám zrovna partner, děti , soused zrcadlí. Třeba 10 let navštěvovat rodinné konstelace a vždycky něco objevit dalšího králíka v klobouku. Ano funguje to , ale je to na dlouho a stejně nás nakonec přivede k tomu samému. Co kdybych nečekali na zprávy od zrcadel, nebyli ve svém vývoji  tak závislí na druhých a rovnou vyskočili do vyššího „ levlu“?

Pokročilejší úroveň vztahů charakterizuje SPIRÁLA – VÝVOJ.Vztahy,  ve kterých se potkají jedinci , kteří vnímají svou skutečnou hodnotu a chtějí pro sebe to, co je pro ně PŘIROZENĚ  tím nejlepším . Pokračování článku..

1. stránka z 3123
Kontakt